Jakie dokumenty musi złożyć niepełnosprawny, który chce założyć firmę?

Jakie dokumenty musi złożyć niepełnosprawny, który chce założyć firmę

Jakie dokumenty musi złożyć niepełnosprawny, który chce założyć firmę

Zapewne wielu z nas wie, ile trzeba poświęcić czasu na spełnienie wszelkich wymogów, które są niezbędne podczas zakładania własnej firmy. I nie ma tu znaczenia, czy jesteśmy w pełni sprawi, czy też nie. Tyle, że dla niepełnosprawnego przeskoczenie wielu barier jest ciężko wielkim wysiłkiem… który prowadzi do zrealizowania jednego z największych marzeń – posiadania własnej firmy.

Etapy zakładania działalności gospodarczej

Każdy niepełnosprawny musi wiedzieć, że istnieje siedem etapów, przez które musi przebrnąć, aby zarejestrować własną firmę.

Dopiero spełnienie tych wytycznych pozwoli mu na odnoszenie korzyści z innych tytułów.

  1. Najpierw należy zarejestrować firmę w Urzędzie Miasta, Potem udać się do Urzędu Statystycznego w celu nadania numeru NIP.
  2. Konieczne jest założenia konta firmowego i wyrobienie osobistej pieczątki.
  3. Później w Urzędzie Skarbowym trzeba będzie wyrobić numer NIP oraz wybrać formę opodatkowania działalności gospodarczej.
  4. Kolejnym krokiem jest udanie się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wypełnienie wszelkich dokumentów, które będą dotyczyły rodzaju odprowadzanych składek za siebie i ewentualnie za zatrudnionych pracowników.
  5. Końcowy etap to poinformowanie Państwowej Inspekcji Pracy oraz Sanepidu

Pożyczka

Niepełnosprawny, który zamierza prowadzić własną działalność gospodarczą ma prawo ubiegać się o pożyczkę na jej rozpoczęcie. Jednakże zanim ją się otrzyma, należy spełnić kilka warunków.

Kto może ubiegać się o dofinasowanie?

  1. Osoba zarejestrowana w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy, ale nadal pozostająca bez zatrudnienia.
  2. Osoba, która nie korzysta z pożyczki udzielonej z Funduszu Pracy; nie korzysta (od dnia złożenia wniosku) z pożyczki udzielonej ze środków PFRON.
  3. Przedsiębiorca, który posiada zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy, o zdolności do prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top