Jak żyć?

Jak żyć

Jak żyć

Przeczytałaś kilkadziesiąt poradników, kilkaset artykułów w gazetach i dalej nie wiesz, jak żyć? 

Szczerze mówiąc, do tego musisz dojść sama, ale mała ściągawka z pewnością ci nie zaszkodzi.

1.Trzymaj emocje na wodzy

Gdy ukochany cię porzucił, szefowa warczy,a zwrot podatku zgubił się na poczcie, nie rozpaczaj, nie krzycz, nie narzekaj na swoje parszywe szczęście. No dobrze, możesz się wypłakać, bo to pozwoli ci trzeźwo ocenić sytuację. I to już wszystko. Potem przejdź do działania.

2. Nie staraj się zadowolić wszystkich

– Nie znam sposobu na sukces- powiedział kiedyś Bill Cosby- ale kluczem do porażki jest próba dogodzenia wszystkim. Święta racja. Nie trać czasu na oczarowywanie malkontentów. A jeśli mężczyzna, którego pożądasz, nawet cię nie zauważa, żadne wdzięczenie się nie sprawi, że zacznie mu na tobie zależeć. Ten facet nie dostrzeże tego, co dobre, nawet jeśli się o to potknie. Znajdź kogoś, kto cię doceni.

3. Śmiej się-zwłaszcza z siebie

Co mają wszyscy ludzie sukcesu? Poczucie humoru. To pozwala przetrwać, gdy wszystko inne zawodzi. Śmiech to skuteczny sposób na złagodzenie frustracji i zyskanie sympatii otoczenia.

4. Nie działaj na oślep

W życiu jest miejsce na eksperymenty, ale…kontrolowane.

5. Podkreśl, co masz najlepszego

Może ci się to podobać lub nie, ale  to fakt: atrakcyjny wygląd ma znaczenie. Na szczęście, nie musisz być bliźniaczką Cindy Crawford, aby odnieść sukces. Bycie piękną to wbrew pozorom umiejętność, której można się nauczyć, tak jak gotowania czy pływania. Ucz się od wizażystów, fachowych ekspedientek w sklepach z kosmetykami, kosmetyczek, fryzjerów, a także od przyjaciółek, które zawsze wyglądają wspaniale. Pamiętaj, że najważniejsze są szczegóły: zadbane paznokcie, dobrze obcięte włosy i odpowiednio dobrane rajstopy. I nie zapomnij o mowie ciała. Jeśli chcesz wyglądać na osobę silną, to trzymaj się prosto i patrz rozmówcy w oczy.

6. Nie daj się zniechęcić

Osiąganie sukcesów wymaga odporności: współpracownicy będą ci zazdrościć, konkurenci staną na drodze, a wszyscy inni będą ci chcieli podciąć skrzydła. Jeśli zaczniesz wracać uwagę na nich- przegrasz. A jeśli skupisz się na celu, ledwo dostrzeżesz przeszkody, będziesz mieć więcej chęci do działania i nie sparaliżuje cię strach. Wytrwałość to podstawa sukcesu. Jeśli wystarczająco długo i głośno pukasz do drzwi, na pewno kogoś obudzisz. Więc zacznij już teraz!

7. Dbaj o siebie

Ćwicz, medytuj, zdrowo się odżywiaj i śpij osiem godzin na dobę. Jesteś przecież warta własnej opieki i troski. Jednym z powodów, dla których kobiety wiążą się z różnego typu nie-za-bardzo-udanymi mężczyznami, jest ich poczucie, że nie zasługują na kogoś odnoszącego sukcesy, atrakcyjnego i kochającego. Jeśli myślisz, że coś ci się nie należy, nigdy tego nie zdobędziesz. Umacniaj się więc w poczuciu własnej wartości.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top