Jak znaleźć swój kolor ubrań?

Idealnie byłoby wiedzieć, jaki kolor ubrań najbardziej pasuje do naszej sylwetki czy typu urody. Tym bardziej, że każdy ma swoją paletę barw, które nie tylko lubi, ale również i dobrze wygląda. Sęk w tym, aby odnaleźć to, w czym najlepiej jest nam do twarzy.

A o tym pozwolę sobie napisać w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

W jakim kolorze mi do twarzy?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że są tonacje ciepłe oraz zimne. Warto tu również wskazać o kategorii dodatkowej, jaką są kolory. W tym wypadku mówimy o granatach, ciemnych zieleniach, brązach, beżach, oliwkach, bieli, czerniach czy odcieniach szarości. Zastanów się, w jakim z tych kolorów czujesz się najlepiej i od tego zacznij kompletowanie swojej podstawowej garderoby, a więc żakietów, kostiumów, spódnic, spodni, czy płaszczy właśnie w tym ulubionym kolorze. Wówczas wyeliminujesz ryzyko, że co prawda masz spódnicę, sweterek i bluzkę, ale nie jesteś w stanie zestawić ich ze sobą, bo kolorystycznie do siebie w ogóle nie pasują.

Kobieca szafa powinna być ściśle ze sobą dopasowana. Jeśli na co dzień nosisz ubrania w nieco większym rozmiarze, bo masz więcej niż inni kilogramów, to postaraj się wybierać kolory najciemniejsze, ponieważ te najlepiej wyszczuplają. Duża płaszczyzna garderoby w takiej sytuacji optycznie się zmniejsza, dzięki czemu Ty sama zyskasz na smuklejszym wyglądzie. W jasnych kolorach najlepiej prezentują się panie szczupłe, z nienaganną figurą.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia łączenia barw. Ogólna zasada brzmi: zimne łączymy z zimnym, a ciepłe z ciepłym.

Za barwy zimne uważa się kolory: biały, niebieski, szary, granatowy, czarny.

Za barwy ciepłe uważa się kolory: żółty, pomarańczowy, brązowy, czerwony lub zielony.

Jednak jest to tylko bardzo ogólne stwierdzenie, ponieważ każdy z tych kolorów ma jeszcze wiele odcieni. I tak w przypadku zgniłej zieleni, która zaliczana jest do kolorów ciepłych butelkowa będzie już odcieniem zimnym. Podobnie zresztą jak amarant, cyklamenowy fiołek – to też kolory zimne, ale fiolet z domieszką brązu będzie już odcieniem ciepłym. Ciepłe odcienie brązu dobrze wyglądają z ecru, beżem, oliwką lub pomarańczowym. Zimna ciemna zieleń – z seledynem koloru rezedy, bladoniebieskim albo zimnym fiołkiem.

Bluzki, apaszki i korale, które nosimy w ciągu dnia, powinny podkreślać urodę twarzy. A zatem powinny występować w tym kolorze (najlepiej w jasnym odcieniu), jaki dla siebie wybraliśmy. Wyjątkiem może być wieczorne wyjście, kiedy to będąc w sztucznym świetle będziemy mogli pozwolić sobie na ciemniejsze barwy i bardziej żywe niż zwykle.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top