Jak zdobyć fanów na Facebooku?

W dzisiejszych czasach można z powodzeniem stwierdzić, że Facebook jest czymś więcej niż zwykłym portalem, który umożliwia kontakt ze znajomymi. Obecnie to bardzo prężnie działające i rozwijające się narzędzie biznesowe, z którego korzysta wielu przedsiębiorców. Jeśli i Ty jesteś właścicielem firmy, powinieneś poważnie rozważyć kwestię prowadzenia swojego fanpag’u na Facebooku i postarać się zdobyć jak najwięcej swoich fanów.

Ostatnie badania pokazują, że Facebook liczy ponad 500 milionów użytkowników, z czego sami Polacy stanowią dużo po nad 7,5 miliona osób. Każdy z nich statystycznie spędza na portalu minimum 40 minut. A jaka jest istota jego działania? Otóż chodzi o to, aby pozyskać jak najwięcej fanów, którzy będą mieli dostęp do oferowanych przez Ciebie produktów. W efekcie, im więcej osób widzi to, co masz na sprzedaż, tym więcej z nich później z nich korzysta, co dla Ciebie jest równoznaczne od razu z zyskiem. Jak zatem zdobyć jak najwięcej fanów? Oto wskazówki.

Plan marketingowy

Do swojej strony internetowej dodaj fanbox, link do fanpage’u pod Twoim podpisem w stopce mailowej, a także jego adres na wizytówce. Dołóż wszelkich starań, aby odnalezienie Twojej strony na Facebooku było możliwie jak najprostsze i nie wymagające długich poszukiwań. W dzisiejszych czasach podanie swojej strony na Facebooku jest równie ważne jak pozostawienie numeru telefonu czy też adresu mailowego.

Strona internetowa – interesująca i przyjazna

Masz swoją stronę internetową? To świetnie! Ale jej posiadanie nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Wymagana jest również jej wysoka jakość oraz rzetelność. W końcu odwiedzający ją muszą mieć powód, aby ją polubić i zostać jej fanem. Na nic zda się strona na Facebooku, na której od miesięcy nic się nie dzieje lub nie ma nic oprócz wykazu oferowanych do sprzedaży produktów. Społeczeństwo bardzo lubi wszelkie nowinki i ciekawostki, dlatego zadbaj, aby takie pojawiły się również na Twojej stronie! Dlatego zamieszczaj wartościowe teksty, które dadzą początek do polubienia Twojej strony.

Zniżki i darmowe próbki – to jest to!

Co jest najlepszą zachętą? Oczywiście darmowe próbki! A do tego zniżki, bezpłatne materiały czy możliwość wzięcia udziału w konkursach z nagrodami, ale tylko dla Twoich fanów. Dla ludzi świadomość tego, że mogą dostać coś za darmo tylko dlatego, że zostaną Twoim fanem potrafi zdziałać cuda. A korzyść będzie obopólna.

Lista klientów i lista mailingowa

Udało Ci się zdobyć fanów? To świetnie, to także dobry moment na postawienie kolejnego kroku. Osoby, które polubiły Twoją stronę z pewnością zapoznały się z jej ofertą, dlatego stanowią idealnych kandydatów na Facebookowych fanów, którzy w dalszej kolejności mogą zachęcić swoich znajomych, aby dołączyli do Twojej strony. Jedyne, co musisz zrobić, aby do nich trafić, to wysłać informacyjnego maila, że strona wystartowała z prośbą o przekazanie komunikatu dalej. W ten sposób wyraźnie podnosisz swoje szanse na powiększenie grona fanów.

Połącz komentarze z Facebookiem

Równie dobrym sposobem na powiększenie grona fanów jest powiązanie strony internetowej z komentarzami na Twój temat. Gdy ktoś odda głos na oferowane przez Ciebie produkty i polubi Twoją stronę, wówczas masz bardzo duże szanse na to, że i inni postąpią tak samo. A stąd już naprawdę niedaleka droga do tego, aby polubili również i Twoją firmę.

Zdjęcia = Fani

Masz firmę, która organizuje imprezy plenerowe bądź inne wyjazdy? W takim razie wrzucaj na swojego Facebooka jak najwięcej zdjęć, aby zachęcić fanów. W ten sposób fotki te zaczną pojawiać się na ścianach, co dla Ciebie będzie stanowić świetną (i darmową) reklamę! A poza tym, nie od dziś wiadomo, że zdjęcie jest w stanie wyrazić więcej niż 1000 słów. Świadczy o tym fakt, że wielu z nas większą uwagę skupia na miniaturkach zdjęć na ścianie FB niż na samej jego treści.

Inne fanepage

Facebook może służyć również jako strona, na której będziesz komentować linki innych stron, a także będziesz dodawać wpisy na ściany. Jednak najpierw sprawdź, czy Twoje logo jest miniaturką strony, w ten sposób staniesz się bardziej rozpoznawalny.

 

 

 

 

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top