Jak wywołać gorączkę?

Jak wywołać gorączkę?

Jak wywołać gorączkę?

Problem ten trawi głównie uczniów szkół wówczas, gdy zapowiedziana jest klasówka albo czeka ich w szkole jakieś inne niemiłe wydarzenie, a rodzice nie chcą słyszeć o pozostaniu w szkole.

Na temat wywoływania gorączki, tak samo jak innych objawów i dolegliwości, które umożliwiłyby „legalne” pozostanie w domu choćby przez jeden dzień, krążą już prawdziwe legendy, które czasem wykluczają się wzajemnie.

Sposoby na wywołanie gorączki

Trzeba jednak wiedzieć, że o ile stosowanie takich sposobów jak udawanie choroby czy podgrzewanie termometru jest całkowicie bezpieczne i może zaszkodzić jedynie relacjom dziecka z rodzicem (nikt nie lubi być oszukiwany, a zwłaszcza rodzice), to już inne sposoby, bardziej inwazyjne, mogą przynieść naprawdę opłakane skutki, nie tylko nieprzyjemne, ale też prawdziwie groźne.

Każdy organizm jest inny i nigdy nie wiadomo, czy to, że na jedną osobę zjedzenie surowego ziemniaka zadziała tak, że wywoła gorączkę, oznacza, że u innego nie skończy się to silnymi wymiotami, więc zawsze należy brać na to poprawkę.

Zjedzenie surowego ziemniaka to chyba najpopularniejszy sposób, po jakim rzekomo pojawia się gorączka.

Mało kto jednak skusi się na taki specjał, dlatego alternatywą jest zjedzenie łyżeczki proszku do pieczenia, co wydaje się łagodniejszym sposobem, zwłaszcza, że można go połknąć szybko i od razu popić.

Gorączka powinna pojawić się w niedługim czasie po zjedzeniu jednego albo drugiego i trwać nie dłużej niż kilka godzin, choć zwykle ustępuje po godzinie.

Nie wolno łączyć tych dwóch metod, gdyż nie wiadomo, jak to się może skończyć, na pewno mało przyjemnie.

Inną metodą, na pewno mniej nieprzyjemną i być może mniej niebezpieczną, niemniej tak samo niepolecaną, jest zmylenie organizmu. By to zrobić, wystarczy moczyć nogi w zimnej wodzie i jednocześnie pić gorącą herbatę, lub odwrotnie – moczyć nogi w wodzie gorącej, a za to pić coś zimnego. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać – organizm nie będzie potrafił jednoznacznie określić, czy jest mu zimno, czy gorąco, a sygnałem tego będzie właśnie gorączka.

Tags:

About the Author

2 Komentarzy

Trackback  •  Comments RSS

  1. j pisze:

    Zjedzenie proszku do pieczenia w zbyt dużej ilości powoduje duszności dlatego nie polecam tego sposobu wiele ludzi ledwo uszło z życie a inni życie stracili dlatego.

  2. wiki pisze:

    Zjem kawałeczek surowego ziemniaka myśle że to coś da, a to pewnie dla tego jak po zabawie na śniegu było mi zimno w nogi i moczyłam je w miednicy z gorącą wodą i piłam zimną herbate i pużniej mniałam gorączke xD

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top