Jak wypłacić pieniądze z bankomatu?

Obecnie niemal każdy z nas dysponuje kontem w banku oraz kartą do bankomatu, za pomocą której można wypłacać pieniądze, co jest bardzo szybkie i wygodne, znacznie bardziej komfortowe niż chodzenie do banku, z jaką to koniecznością mieliśmy do czynienia jeszcze nie tak dawno temu.

Jeśli chodzi o obsługę bankomatu, to zwykle zasady są mniej więcej takie same i jedynie komunikaty mogą nieco się różnić w zależności od tego, z bankomatu należącego do jakiego banku korzystamy. Jednak nigdy nie jest to na tyle trudne, byśmy nie mogli sobie z tym poradzić jeśli tylko będziemy czytać komunikaty i akceptować polecenia, jakich potrzebujemy, znajdującymi się obok nich przyciskami.

Obsługa bankomatu krok po kroku

1. Wkładamy kartę w oznaczone miejsce, trzymając ją paskiem magnetycznym w dół. Nie musimy obawiać się, że włożymy kartę źle, gdyż jeśli będziemy próbowali włożyć ją nieodpowiednio, bankomat jej po prostu nie przyjmie, zaś gdy włożymy dobrze, sam ją wciągnie.
2. Teraz musimy wpisać kod pin naszej karty. Podczas wpisywania możemy poprawiać wpisywane cyfry. Musimy pamiętać o tym, że jeśli trzykrotnie wpiszemy nieprawidłowy pin, bankomat zatrzyma nasza kartę, a więc nie dojdzie do wypłaty gotówki, a po odebranie karty będziemy musieli zgłosić się do siedziby banku-właściciela bankomatu (na bankomacie powinna być umieszczona informacja o adresie banku).
3. Następnie możemy być poproszeni o wybranie języka spośród dostępnych opcji: polski i angielski. Oczywiście wybieramy polski.
4. Potem pojawia się zapytanie, co chcemy zrobić, przy czym do wyboru mamy m.in. takie opcje jak wyplata gotówki czy saldo. Chodzi nam o wypłatę gotówki, więc naciskamy stosowny przycisk.
5. Potem pojawiają się kwoty, jakie możemy wypłacić. W zależności od rodzaju bankomatu, albo będziemy musieli wybrać jakieś spośród podanych, gdzie minimalna kwota wynosi 50 zł, albo mamy dodatkową opcję w postaci możliwości wpisania innej kwoty, jaka nas interesuje, mniejszą lub większą niż te podane.
6. Następnie naciskamy przycisk akceptujący.
7. Pojawia się pytanie, czy ma zostać wydrukowane potwierdzenie, wybieramy więc pożądaną opcję.
8. Następnie pojawia się komunikat, by pobrać pieniądze oraz kartę. Pieniądze wysuwają się ze szparki i wraca do nas karta. To koniec całej operacji.

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top