Jak wykonać kwiaty z bibuły?

Jak wykonać kwiaty z bibuły

Jak wykonać kwiaty z bibuły

Na zrobienie kwiatów z bibuły jest mnóstwo sposobów. Jedne są łatwiejsze, inne nieco trudniejsze w wykonaniu. Tym razem opiszemy jeden z mniej skomplikowanych sposobów, tak aby każdy, komu podoba się tego rodzaju ozdoba mógł w zaciszu swojego domu i bez większych problemów ją wykonać.

Do zrobienia bibułowych kwiatków potrzeba:

–         kolorowej bibuły, najlepiej w dwóch kontrastujących ze sobą barwach. Jeden przyda się do zrobienia płatków, jeden na środek kwiatka oraz zielonym na listki,

–         dodatkowo cienki drucik,

–         wata do wypchania środka. 

Z całej rolki bibuły, którą mamy przeznaczoną na zrobienie płatków kwiatów ucinamy pasek o szerokości 4 cm, następnie dzielimy go na osiem mniejszych o długości około 24 cm. Każdy z pasków składamy na cztery części i na tak złożonym pasku wycinamy 2 płatki.

Potem przystępujemy do formowania środka kwiatka. Do tego używamy kwadracika bibuły w ciemnym kolorze i kawałka waty, wokół którego owijamy podwójnie złożony pasek z płatkami i zaciskamy za pomocą drucika. W dalszej kolejności układamy płatek i formujemy kwiat, później wystarczy tylko wyciąć listki z zielonej bibuły, związać je drucikiem i przymocować do kwiatka. I gotowe!

 

Tags:

About the Author

1 komentarz

Trackback  •  Comments RSS

  1. Dr Woo pisze:

    Lipa..

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top