Jak wyczyścić muszlę klozetową?

Jak wyczyścić muszlę klozetową

Jak wyczyścić muszlę klozetową

Muszla klozetowa z racji funkcji, jakie spełnia w łazience jest narażona na rozwój wielu zarazków i powstawania zanieczyszczeń. Dlatego mając na względzie zarówno swoje zdrowie, jak i bezpieczeństwo, warto poświęcić jej znacznie więcej uwagi. Przede wszystkim należy czyścić ją regularnie, przynajmniej raz w tygodniu porządnie oczyścić z zabrudzeń.

W poniższym artykule pokrótce przedstawię, jak to najlepiej zrobić. Zapraszamy do lektury!

W jaki sposób czyścić muszlę klozetową?

Systematyczne czyszczenie muszli klozetowej eliminuje konieczność stosowania środków o bardzo silnym działaniu. Za to można wykorzystać naturalne środki, takie jak ocet czy sok z cytryny, czy inny łagodny detergent, który jest Przed przystąpieniem do czyszczenia muszli klozetowej koniecznie należy założyć gumowe rękawiczki oraz użyć specjalnie przeznaczonej do tego ściereczki, którą po każdym umyciu zdezynfekujemy albo wyrzucimy. Pod żadnym pozorem nie używamy jej do czyszczenia innych przedmiotów!

Środki do czyszczenia muszli klozetowej powinny być wlewane pod górną krawędź muszli i pozostawiane tam na minimum 30 minut. Po tym czasie można jej wnętrze umyć, nie zapominając o sedesie oraz jego krawędziach, okolicach zawiasów i samej deski, a potem spłukać wodą. Można też spróbować wrzucić do toalety 2 tabletki do czyszczenia protez dentystycznych lub wlać resztkę coca-coli – zostawiamy je na noc, rano spuszczamy wodę.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top