Jak wybrać suknię ślubną?

Nie ma najmniejszych wątpliwości, co do tego, że dzień ślubu jest dla kobiety ważnym wydarzeniem. W tym jakże uroczystym dniu, każda Pani Młoda chce wyglądać olśniewająco i zjawiskowo. W końcu to jedna jedyna w życiu taka chwila, dlatego można mieć prawo do tego, aby czuć się jak gwiazda. To właśnie strój jest takim elementem, od którego zależy nasze własne samopoczucie. Dlatego zakupu sukni ślubnej nie pozostawiajmy na ostatni moment i co najmniej kilka miesięcy przed planowanym terminem ślubu należy rozpocząć poszukiwania tej jedynej, wymarzonej.

Dlatego wychodząc naprzeciw zabieganym Pannom Młodym, w poniższym artykule przedstawiamy garść porad, co do tego, w jaki sposób wybrać suknię ślubną. Zapraszamy do lektury!

Na co zwracać uwagę?

Przy wyborze sukni ślubnej, często kierujemy się tym, w jaki sposób zostaliśmy obsłużeni w danym salonie. W tych najbardziej renomowanych spotkamy się z najwyższą jakością obsługi i uzyskamy ogrom cennych rad w związku z wyborem sukni ślubnej, ale również i organizacją wesela. Pracownicy salonów mają styczność z przyszłymi Pannami Młodymi, którymi targają przeróżne wątpliwości, jeżdżą na targi mody ślubnej, dlatego od podszewki znają wiele wskazówek, które są przydatne dla osób, które po raz pierwszy uczestniczą w życiu w takim dniu.

Modele sukien ślubnych

Na zakupy musimy udać się dopiero wtedy, gdy poznamy podstawowe zagadnienia związane z wyborem sukni ślubnej. Warto przede wszystkim znać najważniejsze modele sukni, które omawiamy poniżej.

  • klasyczna suknia ślubna

Ma idealnie dopasowany stan, szeroką spódnicę opartą na halce i część gorsetową bez rękawów. Może być wyposażona w delikatne ramiączka lub nie. Wskazana jest dla kobiet wysokich, szczupłych, o wyraźnie zarysowanej talii.

  • suknia ślubna empire

Jest odcięta pod biustem, a spódnica wykonana jest z delikatnych, lejących się tkanin. Panie mają do wyboru – rękaw krótki i długi. Zalecana osobom niskiego wzrostu, ponieważ  optycznie wyszczupla oraz dodaje wzrostu. W tym przypadku nie ma konieczności wyraźnie zarysowanej talii.

  • suknia ślubna princessa

Jest dopasowana do sylwetki dzięki tzw. francuskim cięciom, które biegną od góry do samego dołu, raczej mocno rozszerzana, z tiulową halką, która pozwala regulować szerokość spódnicy. Najlepiej w niej prezentować się osoby niskie, nieco bardziej tęższe, ponieważ doskonale tuszuje niedoskonałości sylwetki, dodając wzrostu i odejmując kilogramów.

  • suknia ślubna syrena

Jest wyraźnie dopasowana w biodrach i rozszerza się od kolan w dół. Polecana jest osobom o nienagannej linii bioder, zarówno z profilu, jak i z przodu – w innych wypadkach może wyglądać groteskowo.

  • suknia ślubna litera A

Jest ona dopasowana w biuście przy użyciu zaszewek bocznych i rozszerza się ku dołowi, nie podkreśla talii, na dole tworzy trapez. W tej sukni każda pani będzie wyglądać doskonale. I to przy każdym typie figury.

  • prosta suknia ślubna

Jest to model z prostą, nieposzerzaną ku dołowi spódnicą, z rozporkiem lub pęknięciem od linii kolan. Dobrze będą w niej wyglądały kobiety wysokie, o nienagannej figurze i proporcjonalnej linii bioder.

Jak wybrać suknię ślubną? – porady video

O tym, jak dobrać suknię ślubną do typu urody wskazówki znajdziesz poniżej.

 

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top