Jak utwardzić drogę?

Jak utwardzić drogę

Jak utwardzić drogę

Nie wystarczające jest nasypanie żużlu czy tłucznia przed drogą dojazdową. To, jakiego materiału użyjemy jest uwarunkowane od gruntu rodzimego, zastosowania tzw. warstwy odsączającej, zagęszczania podłoża i rodzaju stosowanego materiału.

Warto zapamiętać, że za luźny materiał sprawi, że wszystko będzie się rozjeżdżać, czego efektem będą ciągłe nierówności na drodze.

Aby droga była utwardzona

W sytuacji, kiedy teren naszej posesji jest dość podmokły, to w pierwszej kolejności musimy zadbać o to, aby wykonać drenaż, a potem wypoziomować go piaskiem, aby otrzymać właściwy spadek oraz wysokość.

Przyjmując, że płyta betonowa będzie miała 18 cm grubości, należy zbić z desek 28 mm szer. 20 cm ramy zewnętrzne  wyznaczające  wielkość  placu manewrowego zablokować  deski od zewnętrznej strony, dylatować płyty max 6×6. Następnie w dość gęsty sposób układamy, a potem zacieramy obszar stalową pacą, na wypadek gdyby wytrąciła się woda. To wszystko posypujemy suchym cementem. Ważną czynnością jest odpowiednie zagęszczenie betonu. Nie może być zbyt jamisty. Należy również pilnować, aby na świeżo położony beton nie padał deszcz. Wszelkie różnice w wielkości płytach wypełniamy zdjętym humusem, a na koniec siejemy trawę.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top