Jak upiąć koka?

Jak upiąć koka

Jak upiąć koka

Do układania koka przystąp. Dlaczego? Bo to fryzura elegancka, praktyczna i występująca licznie w zimowych pokazach. Lepszy będzie związany nisko czy upięty wysoko? Wybór zależy od figury i stylizacji.

Na dole

W kokach hiszpańskich, czyli upiętych na karku najlepiej wyglądają osoby szczupłe z długą szyją, takie uczesanie optycznie ją skróci i poszerzy. Nie pasuje do kołnierzy, ale jest idealne do głębokich dekoltów i odsłoniętych pleców. W wersji wieczorowej najlepiej pasuje kok upięty pośrodku. Na co dzień może być nieco bardziej asymetryczny.

Jak go zrobić?

Zacznij od wygładzenia włosów. Nałóż piankę lub lakier, zwiąż włosy w kucyk, ale nie za mocno. Wytapiruj go lekko, spryskaj sprayem powiększającym objętość, upnij koczek wsuwkami, najlepiej zakończonymi półokrągło. Na koniec rozluźnij go palcami, wyjmij pojedyncze kosmyki, to doda fryzurze lekkości i luzu.

Na górze

Koczki baletnicy na szczycie głowy pasują do każdego kształtu twarzy i można je nosić niezależnie od wieku. Optycznie wysmuklają sylwetkę, bo dodają centymetrów. Klasyczny kok ma formę kulki, elegancko wygląda z gładką grzywką. Nowoczesny, to koczek związany w precelek. Może być upięty asymetrycznie, lekko potargany. Takim upięciom nie przeszkadza nawet golf. Do puszystych kołnierzy lepszy jest większy kok, a’la lata 60.

Jak go zrobić?

Włosy trzeba z tyłu na górze mocno wytapirować. Końce podpiąć spinkami wsuwanymi na krzyż – jedna na drugą. Istnieją specjalne gąbki do wypełniania koków, które zwiększają jego objętość i trwałość.

Jak upiąć koka – wideo porady

 

 

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top