Jak sprzątać szafki i blaty kuchenne?

Jak sprzątać szafki i blaty kuchenne

Jak sprzątać szafki i blaty kuchenne

Szafki kuchenne i blaty w mieszkaniach potrafią wiele powiedzieć o gospodarzach. Nie w każdym przypadku są to jednak dobre rzeczy…

Jeśli i Twoje szafki oraz blaty pozostawiają wiele do życzenia, ale jednak chcesz to zmienić, wówczas poniższy artykuł jest dedykowany właśnie Tobie! Podążaj za wskazówkami w nim zawartymi, a Twój dom zalśni nieprawdopodobną czystością. Zapraszamy do lektury!

Porady, jak sprzątać szafki i blaty kuchenne

1.      Na kuchennych blatach i stole powinny znajdować się wyłącznie te przedmioty, których często używamy. Pozostałe lepiej schować do szafek czy szuflad w miejsce do tego przeznaczone.

2.      Właściciele marmurowych blatów powinny zdawać sobie sprawę, że one bardzo szybko wchłaniają brud, dlatego często pozostają na nich nieestetycznie wyglądające plamy, np. od kawy, herbaty czy soku. Najłatwiej usunąć je niezwłocznie od momentu, w jakim się pojawiły. Pomocny w tym celu jest roztwór z octu spirytusowego i wody w proporcjach 1:4. W drodze wyjątku możemy spróbować również soku z cytryny. Niezwykle ważną rzeczą jest fakt, aby kwas nie pozostawał na powierzchni marmuru dłużej niż 1-2 minuty! Po upływie podanego czasu należy go natychmiast zmyć czystą wodą i wypolerować do sucha.

3.      W sytuacji, gdy przechowujemy pewne rzeczy na otwartych półkach powinniśmy zadbać, aby znajdowały się w zamkniętych opakowaniach. W szczególności dotyczy to produktów sypkich oraz suchych artykułów żywnościowych, na które warto byłoby zaopatrzyć się w pojemniki albo słoiki, które można szczelnie zamknąć.

4.      Szafki kuchenne myjemy minimum raz w miesiącu, ponieważ okruchy, porozsypywana mąka czy klejące opakowania mogą zwabić do naszej kuchni różne insekty, których wolelibyśmy nie gościć, np. myszy, mole czy karaluchy. Szafki, w których przechowujemy naczynia czyścimy średnio sześć razy do roku. Warto pamiętać, aby wcześniej wyciągnąć z nich wszystkie przedmioty, ponieważ tylko wtedy dokładnie możemy wyczyścić jej wnętrze.

5.      Każda szafka powinna być myta oddzielnie. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego bałaganu, jaki powstanie z wyciągnięcia ich zawartości na blat czy stół. Robiąc porządki zwracajmy na daty ważności. Wszystkie przeterminowane produkty niezwłocznie wyrzucamy. Pamiętajmy też, że drzwi szafek powinny zostać otwarte do momentu, aż szafka nie wyschnie.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top