Jak poukładać w szafie?

Jak poukładać w szafie

Jak poukładać w szafie

Wpadasz w złość, bo nie możesz znaleźć swojego ulubionego szalika czy tez paska? W Twojej szafie aż roi się od ubrań, ale Ty mimo wszystko codziennie masz ten sam problem „nie mam się w co ubrać”. A to nie jest od razu powód do tego, aby udać się do galerii handlowej na zakupy. Wystarczy zrobić porządek w swojej garderobie.

Oto sprawdzone sposoby na bałagan w szafie.

Czas na porządki

Poświeć trochę czasu i zrób gruntowne porządki w swojej szafie. Najlepiej byłoby, abyś wszystko z niej wyciągnęła i całkowicie opróżniła z ubrań. Wówczas łatwiej Ci będzie ją odkurzyć i wymyć. W tym celu polecamy przetarcie jej szmatką zwilżoną w roztworze octu i wody.

Segregacja

Po wyjęciu wszystkich ubrań możesz je dokładnie przejrzeć i ocenić stan. Następnie podziel je na trzy grupy.

  1. Pierwsza grupa to ubrania, których nie miałaś na sobie przez cały rok ani razu. Te możesz albo wyrzucić albo oddać potrzebującym. I nawet nie łudź się, że jeszcze je ubierzesz, bo skoro wisiały nieużywane w szafie tyle czasu, to pewnie jeszcze długo tam sobie pobędą.
  2. Drugą grupę otwierają ubrania, w których co prawda chodzisz od czasu do czasu, ale specjalnie za nimi nie przepadasz. Pomyśl, czy również nie rozsądniej byłoby je wyrzucić albo wydać i na ich miejsce kupić 2 czy 3 sztuki, w których będziesz chodzić regularnie i w których dobrze będziesz się czuć.
  3. Trzecia grupa to Twoje ulubione ciuchy, które nosisz bez przerwy i nie wyobrażasz sobie życia bez nich. Ale przejrzyj je dokładnie. Niektóre z nich pewnie mają już sporo lat, a w związku z tym widać już (i to pewnie całkiem nie małe) ślady użytkowania. Czy nie lepiej byłoby je również upłynnić?
  4. Wyrzuć wszystkie powyginane wieszaki, które tylko deformują kształt Twoich uprasowanych ubrań. Zachowaj ostrożność, jeśli używasz wieszaków metalowych. Mają tendencje do pozostawiania rdzawych śladów, a na delikatnych ubraniach mogą być nieodwracalne. Najlepsze i najbezpieczniejsze dla twoich ubrań są drewniane wieszaki powlekane 1-2 warstwami materiału.
  5. Ubrania segreguj kolorami. Wówczas o wiele łatwiej i szybciej znajdziesz te, których akurat poszukujesz.
  6. Ubrania firmowe, w których chodzisz do pracy segreguj całymi zestawami, np. spodnie, bluzka i marynarka, nie stracisz rano czasu na przymiarki i nie zrobisz sobie bałaganu.
  7. Posegreguj ubrania również według ich długości. Z jednej strony szafy wieszaj tylko te długie, np. płaszcze, spódnice, z drugiej strony te krótsze jak bluzki i marynarki. W ten sposób zyskasz dużo miejsca na spodzie szafy, gdzie doskonale będzie pasować pudło z apaszkami i rękawiczkami albo torebki.

Ważne informacje

Do szafy nigdy nie wkładamy przemoczonych kurtek i płaszczy. Ubrania z pralni chemicznej zawsze wyjmuj z worka i trochę przewietrz przed umieszczeniem ich w szafie z innymi ciuchami.

Gdy zakończysz porządki, zawieś w szafie małe woreczki z ususzoną lawendą oraz skórką z cytryny. To odstrasza mole i dodatkowo wypełnia szafę przyjemnym zapachem.

Jak poukładać rzeczy w szafie – wideo porady?

Sposoby na bałagan w szafie

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top