Jak pomalować rower?

Jak pomalować rower

Jak pomalować rower

Zanim zabierzemy się za malowanie roweru, należy go odpowiednio do tego przygotować. Najpierw należy rozebrać rower na części i zedrzeć resztki starej farby, tak aby widniał goły metal. Następnie szlifujemy powierzchnię, aby pozbyć się wszelkich nierówności.

Malowanie roweru krok po kroku

1.      Odtłuść benzyną ekstrakcyjną.

2.      Podłoże pomaluj farbą podkładową i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. W ten sposób dochodzi do jego pełnego utwardzenia.

3.      Przeszlifuj powierzchnię papierem ściernym, najlepiej takim, którego ziarnistość wynosi 800 albo 1000.

4.      Następnie, ponownie pomaluj całość lakierem, odpowiednio dobranym do koloru roweru i pozostaw do utwardzenia.

5.      Jeśli swoje dwa kółka chcesz dodatkowo ozdobić naklejkami, musisz zamaskować ich krawędzie, dlatego oklej je(naklejki) taśmą malarską pozostawiając krawędzie na wierzchu. Następnie pomaluj lakierem właściwym pozostawione krawędzie tak, aby nie były one widoczne.

6.      Delikatnie i powoli odklej taśmę malarską i drobnym papierem ściernym o ziarnistości 800 albo 1000 przeszlifuj krawędzie w taki sposób, aby nie zeszlifować tuszu z naklejki ani nie usunąć lakieru, który wcześniej został nałożony. Czynność polega n tym, aby wygładzić niewielkie krawędzie, które powstały po odklejeniu taśmy.

7.      Teraz możesz odtłuścić ramę. Nie używaj do tego benzyny ekstrakcyjnej ani rozpuszczalnika, bo zmażesz tusz z naklejek.

8.      Dopiero tak przygotowaną ramę można pomalować lakierem bezbarwnym, oczywiście największą uwagę skupiając na naklejkach oraz ich krawędziach. To właśnie w tych miejscach nakładamy najgrubszą warstwę lakieru, dbając o to, aby w innych miejscach nie pojawiły się zacieki. Generalnie należy to zrobić przynajmniej trzy razy. Dopiero tak pomalowana rama z naklejkami będzie estetycznie wyglądała, a nalepki wcale nie będą wyczuwalne pod ręką.

9.      Rama powinna być odstawiona na co najmniej tydzień, aby lakier należycie się utwardził. Po siedmiu dniach pastą polerską polerujemy rower. Efektem jest pięknie wyglądająca, błyszcząca rama.

Co potrzeba do malowania roweru?

  • 400 ml podkładu antykorozyjnego,
  • 400 ml lakieru (emalii zwykłej lub lakieru metalic) – nie warto kupować taniego lakieru, ponieważ taki będzie bardzo łatwo zdrapać i efekty naszej pracy będą mizerne
  • 250 ml lakieru bezbarwnego
  • rozpuszczalnik
  • papier ścierny/szlifierka ze specjalną tarczą/docieraczką
  • pasta do polerowania (np. Tempo)
  • szpachla

Jak pomalować rower – wideo porady

Tags:

About the Author

1 komentarz

Trackback  •  Comments RSS

  1. Darol87 pisze:

    Lakiery w sprayu z castoramy nawet samochodowe schodziły mi z kierownicy pierwszym tyg. jazdy. Kupiłem farbę chlorokauczukową 37zł za 1L i muszę powiedzieć do roweru idealna. Fakt tam gdzie łańcuch musiałem dać owijkę na ramę (bo zdzierało farbę). Jeżdżę już od 3 miesięcy i zero odchodzenia farby nawet, gdy jadę w góry. Tylko schnie dość długo trzeba jej dać ze 2-3 dni między kolejnymi warstwami ( ja mam 3 warstwy plus delikatny podkład też zrobiony tą farbą)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top