Jak pobudzić kreatywność?

Jak pobudzić kreatywność

Jak pobudzić kreatywność

W ostatnim czasie słowo kreatywność bardzo zyskało na popularności. Wszyscy bowiem pragniemy być kreatywni i oryginalni. Kreatywni prezesi szukają kreatywnych dyrektorów, a Ci z kolei dobierają sobie kreatywnych podwładnych.

Pobudzanie kreatywności

Skoro kreatywność obecnie odgrywa tak wielką rolę, warto abyśmy sami nieco nad tą cechą popracowali. W tym celu organizowane są różne warsztaty albo do wyboru mamy osobistego coach’a, czyli doświadczoną osobę w zakresie pobudzania kreatywności. Jednak nie wszyscy możemy liczyć się z tym, że nasi przełożeni wyślą nas na takie szkolenie, które jest dość kosztowne. Dlatego zakasujmy rękawy i własnymi siłami spróbujmy ćwiczyć kreatywne myślenie. Jedni mogliby zapytać, ale jak? Za pomocą niemalże banalnego, ale bardzo skutecznego ćwiczenia, które można zaproponować nawet na …piątkowej imprezie w pubie.

Owe ćwiczenie polega na wymyśleniu nietypowych zastosowań dla prostych i wszystkim znanym przedmiotom. Dla przykładu, mamy pod ręką parasol i myślimy do czego moglibyśmy go użyć oprócz tego, że stanowi on ochronę przed deszczem. A więc można go wykorzystać jako skrzydła nietoperza na imprezę przebieraną, broń białą w sytuacji zagrożenia, laskę, wspornik szafki, koktajlową ozdobę do naprawdę dużego drinka, parawan (dla otwartego parasola) i tak dalej…

Ćwiczenie może być wykonywane samodzielnie, np. w trakcie jazdy do pracy albo stojąc w kolejce do kasy lub w grupie. W tym przypadku całość przypomina prawdziwą burzą mózgów i oprócz rozwijania kreatywności daje nam również świetną okazję do śmiechu i zabawy, w szczególności wtedy, gdy jako temat przewodni weźmiemy jakiś ciekawy przedmiot.

Tego rodzaju ćwiczenie, choć banalnie proste jest częstym elementem wykorzystywanym przez przełożonych w trakcie rozmów rekrutacyjnych czy też spotkań typu Assessment Center.

Wykonując te ćwiczenie regularnie nie tylko pobudzimy do pracy naszą kreatywność, ale również świetnie wypadniemy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top