Jak pleść żyłki?

Jak pleść żyłki?

Jak pleść żyłki?

Zajęcia manualne są dobrym sposobem na zabicie nudy, a także rozwijanie swoich zainteresowań. Przy okazji można zrobić coś naprawdę niezwykłego, co zachwyci znajomych i da nam wielką satysfakcję. Co jakiś czas dzieci i młodzież szkolna wymyślają i przekazują sobie nowe formy takiej zabawy.

Jakiś czas temu modne stało się splatanie żyłek – najpierw w warkocze, z których powstawały breloki do kluczy czy do plecaka, a potem w coraz bardziej fantazyjne wzory i formy.

Plecenie żyłek – wskazówki

Zaplatanie żyłki w podstawowy sposób nie jest trudne, trzeba jedynie pilnować kolejności przeplatanych żyłek, zwłaszcza, jeśli korzystamy z kilku kolorów. Jak to robić, pokazuje poniższy filmik:

 

Plecenie konkretnych wzorów jest już bardziej skomplikowane i wymaga większej uwagi, ale dzięki temu jest zadaniem interesującym i daje olbrzymią satysfakcję kiedy udaje się stworzyć z kolorowych żyłek na przykład ważkę:

 

czy dwukolorową okrągłą bransoletkę, która może być świetnym prezentem dla mamy, babci czy koleżanki, tym lepszym, że stworzonym własnoręcznie, z dużym zaangażowaniem:

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top