Jak ozdobić tort komunijny?

Jak ozdobić tort komunijny

Jak ozdobić tort komunijny

Tort komunijny jest bez wątpienia najważniejszym elementem komunijnego menu. Zwykle decydujemy się na zamówienie go w cukierni, ale jeśli czujemy się na silach, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy upiekli go samodzielnie. Warto zadbać, by był dekoracyjny i cieszył nie tylko podniebienie, ale też oko.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tort komuny powinien wpasować się w całą stylistykę uroczystości i być w odpowiednim kolorze – najlepiej biały, jasnoróżowy lub jasnobłękitny. Ani tort, ani jego dekoracje nie powinny być jaskrawe, gdyż na pewno nie będzie to dobrze wyglądać i po prostu nie pasuje to na taką okazję. Warto za to zadbać, by ozdoby jasno pokazywały, że jest to tort przygotowany z takiej, a nie innej okazji.

Techniki zdobienia tortów

Najlepiej jest zaopatrzyć się w gotowe ozdoby, np. cukrowe różyczki, czekoladowy krzyż czy kielich z hostią. Można nawet kupić figurki modlących się dzieci, ozdoby w kształcie różańca czy modlitewnika. Oczywiście musi również pojawić się odpowiedni napis dotyczący okazji. Może też zawierać imię dziecka.

Jeśli chodzi o to, gdzie kupić takie ozdoby, to nie każda cukiernia może je posiadać, zwłaszcza jeśli chcemy, by były bardziej wyszukane, i wówczas konieczne może się okazać zamówienie ich w jakimś sklepie internetowym. A jak je wykorzystać, pokazuje poniższy filmik:

Tutaj można zobaczyć, jak zrobić różę na tort:

A tu, jak zrobić różę z plastycznego lukru:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top