Jak optycznie powiększyć pokój?

Jak optycznie powiększyć pokój

Jak optycznie powiększyć pokój

Często skarżymy się, że pomieszczenia w naszych mieszkaniach są małe, ciasne i nieustawne. Jak zatem można je urządzić, aby były funkcjonalne i jednocześnie sprawiały wrażenie większych niż w rzeczywistości?

W poniższym artykule znaleźć można kilka cennych wskazówek na ten temat. Zapraszam do lektury.

Aby pokój był większy…

Bezwzględnie stosujemy nieśmiertelną zasadę, że jasne kolory powiększają, a ciemne zmniejszają wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń warto zastosować jasne, ale zimne kolory. Wówczas pokój sprawi wrażenie bardziej przestrzennego.

Duże wzory stosujemy wyłącznie w dużych pomieszczeniach. Zastosowanie tapet albo dekoracja ścian ogromnymi naklejkami czy rysunkami przytłoczy pokój. Dlatego jeśli nie potrafisz sobie odmówić tego rodzaju ozdób, to zastosuj wyłącznie malutki motyw w jednym miejscu, a resztę ściany pozostaw w jednokolorowej tonacji.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku podłogi. Jasne panele albo płytki ceramiczne sprawią, że wnętrze optycznie wyda się większe. Nie jest dobrym pomysłem układanie dywanów czy chodniczków, ponieważ one również zmniejszają powierzchnię podłogi.

Światło w małych pomieszczeniach odgrywa kluczową rolę. Dlatego zastosowanie przezroczystych lub półprzezroczystych, lekkich zasłon sprawi, że wnętrze wypełni się słońcem i będzie jasne.

Na przeciwległych ścianach albo naprzeciw okna zastosuj lustra. Za sprawą takiego prostego triku powiększysz pomieszczenie. Możesz też zamontować lustrzane drzwi w szafie.

Zrezygnuj z dużych, monumentalnych mebli na poczet niskich szafek sięgających maksymalnie do krawędzi okna.

W małym pokoju wszystko powinno być ułożone i musi panować porządek. Porozrzucane przedmioty powodują, że pokój staje się jeszcze mniejszy niż jest w rzeczywistości. Dlatego pamiętaj, aby zawsze wszystko odkładać na swoje miejsce.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top