Jak okleić meble?

Jak okleić meble?

Jak okleić meble?

Oklejanie to wspaniały sposób na odnowienie starych mebli czy też dopasowanie ich do stylistyki reszty mieszkania. Sposób ten jest lepszy od malowania, gdyż jest mniej kłopotliwy i czasochłonny, a także nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, by sobie z tym poradzić, malowanie zaś może nastręczyć pewnych trudności.

Jeszcze łatwiej będzie, gdy skorzysta się z zawartych poniżej wskazówek.

Oklejanie mebli krok po kroku

Krok 1: mierzenie powierzchni.

Aby wiedzieć, ile powinniśmy kupić okleiny, musimy dokładnie wymierzyć powierzchnię, jaka ma być oklejona. Trzymając się tych wymiarów, trzeba pamiętać o centymetrowym zapasie okleiny.

Krok 2: zakup okleiny.

Kolor okleiny powinien nie tylko odpowiadać naszym wymaganiom, ale także pasować do kolorystyki reszty mieszkania, czyli na przykład innych mebli, zasłon czy dywanu.

Krok 3: przygotowanie powierzchni.

Zanim przystąpimy do właściwej pracy, najpierw musimy oczyścić powierzchnię ze wszelkich śladów, np. kleju po naklejkach czy nierówności, które byłyby widoczne po przyklejeniu okleiny. Trzeba także odkręcić uchwyty znajdujące się przy meblach.

Krok 4: oklejanie.

To, jak wykonamy to zadanie, zależy tylko od naszej inwencji. Oczywiście najbardziej podstawowym sposobem jest naklejanie okleiny na całość powierzchni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład łączyć ze sobą różne wzory i kolory, przyklejać fragmenty asymetrycznie i robić cokolwiek, co podpowie nam wyobraźnia, a co może się dobrze prezentować. Trzeba jedynie pamiętać, że okleina mus być bardzo dokładnie przyklejona – trzeba ją dociskać dokładnie dłońmi, a potem – żelazkiem, oczywiście zimnym, by sprasować bąbelki powietrza, które dostały się pod okleinę. Po oklejeniu należy przymocować ostrożnie uchwyty w taki sposób, by nie naruszyć powstałej warstwy.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top