Jak odstraszyć szpaki?

Jak odstraszyć szpaki

Jak odstraszyć szpaki

Szpaki stanowią zmorę wielu sadowników. W bardzo krótkim czasie potrafią zjeść wszystko to, co było pielęgnowane przez długi czas. Ich łupem najczęściej stają się wiśnie czy czereśnie, ale nie pogardzą również porzeczkami, truskawkami czy śliwkami. Dlatego sadownicy robią wszystko, co tylko możliwe, aby uchronić swoje plony i odstraszyć szkodniki.

Sprawdź, jakie są skuteczne sposoby na odgonienie się od szpaków.

Siatka ochronna

Zastosowanie siatki ochronnej jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki ze szpakami. Dodatkowym atutem jest jej niewielka cena. Jedyny minus jej stosowania to kłopot z nałożeniu na wielkie drzewa. W przypadku wysokich okazów konieczne będzie również zaopatrzenie się w wysoką drabinę, bo bez niej nie jesteśmy w stanie jej założyć.

Elektroniczny straszak

To urządzenie emituje dźwięki, które odstraszają szpaki. Według specjalistów najlepsze są takie, które wydają odgłosy wystraszonego ptaka.

Strach na szpaki

Tak, jak stracha na wróble, tak stracha na szpaki można zrobić z dostępnych w domu materiałów. Świetnie sprawdzają się błyszczące, szeleszczące folie i koniecznie tasiemki, które przywiązujemy do naszego odstraszacza, tak aby wiatr nimi poruszał.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top