Jak odnowić stare meble?

Jak odnowić stare meble

Jak odnowić stare meble

Mając w domu stare meble pewnie nie raz zastanawiałaś się, w jaki sposób możne je odnowić. Całe szczęście, że istnieją na to sprawdzone sposoby.

Przeczytaj, co będzie Ci potrzebne i w jakiej kolejności należy rozpocząć działanie.

Pielęgnacja

Całkiem normalne i w zupełności naturalne jest, że stare, politurowane meble z upływem czasu stracą swój błysk, zrobią się matowe i przestaną kusić już swoim wyglądem, tak jak kiedyś. Dlatego warto je pielęgnować, aby jak najdłużej zachowały swoje piękno.

Do pielęgnowania mebli najlepiej używać środków znanych marek, takie jak mleczka do odświeżania mebli, spraye lub pasty z dodatkiem fornitu. Jednak w ich aplikacji pamiętaj, aby zachować umiar. Mają formułę, która nie wysycha. Należy je stosować maksymalnie 1-2 razy w roku, nie częściej. W przeciwnym razie powierzchnia mebli zamiast błyszcząca stanie się klejąca. Efektem niewłaściwego zastosowania tego typu preparatów jest też wrażenie stale brudnych mebli.

Jak przeprowadzić renowację?

W jaki sposób można odnowić mebel, który niestety wyraźnie się postarzał? Najpierw należy:

1.      Zeskrobać starą politurę, lakier, farbę lub klej.  Aby ułatwić sobie tą czynność, warto zastosować specjalnie przeznaczony do tego skrobak. W ten sposób nie poniszczymy delikatnej struktury drewna. Ma on praktyczne i twarde ostrza, które będzie można później bez problemu wymienić.

2.      W przypadku odnawiania szuflad niekiedy wystarczy jedynie przemycie ich dna woskiem. W przypadku trwałych, mocno widocznych plam wystarczy zastosować papier ścierny i dokładnie wyszlifować powierzchnię.

3.      A jak odnowić poszarzały mebel? Świetnym sposobem jest zastosowanie rozjaśniacza. Środek przywróci postarzałym meblom piękny wygląd i żywy kolor. Ważne jest też nakładanie wosku. Zabieg ten powtórz kilkakrotnie, pamiętając zawsze o dokładnym wypolerowaniu powierzchni.

 

Jak odnowić stare meble – wideo porady

Zobacz jak odnawiać drewniane meble

 

Renowacja mebli skórzanych

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top