Jak odkamienić pralkę?

Jak odkamieniać pralkę

Jak odkamieniać pralkę

Odkamienianie pralki jest konieczną czynnością jeśli zależy nam na tym, by długo nam służyła i działała w pełni sprawnie. Kamień osadza się na metalowych częściach pralki wtedy, gdy woda jest twarda, więc praktycznie w każdym przypadku, dlatego lepiej działać profilaktycznie nawet gdy wydaje się, że pralka działa zupełnie dobrze zamiast czekać na pojawienie się pierwszych objawów obecności kamienia. Najlepiej jest robić to co 3 miesiące.

Do odkamieniania pralki można zastosować gotowe środki dostępne w sklepach lub pokusić się o zrobienie tego domowym sposobem.

Gotowe preparaty

Odkamieniacze do pralki kupuje się w sklepach chemicznych lub z artykułami gospodarstwa domowego. Na opakowaniu każdego z nich podana jest dokładna instrukcja stosowania oraz zaznaczone jest, z jaką częstotliwością należy używać preparatu, by uzyskać optymalne rezultaty. Należy pamiętać, by dokładnie stosować się do podanej instrukcji, zwłaszcza jeśli chodzi o cykl prania, jaki jest zawarty w podanych wskazówkach, gdyż inaczej produkt może nie zadziałać tak, jak powinien.

Metody domowe

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy stosować gotowego preparatu i wolimy skorzystać z metod domowych, mamy do wyboru środki takie jak ocet, kwasek cytrynowy i soda oczyszczona. Ta ostatnia przy okazji neutralizuje nieprzyjemne zapachy, co może okazać się ważne w przypadku niektórych urządzeń, w których istnieje ten właśnie problem.
Z preparatów tych należy korzystać, ustawiając najdłuższy program bez prania wstępnego i wysoką temperaturę, najlepiej 90 st. Celsjusza. Do pustego bębna pralki należy wlać litr octu, wsypać 100 g kwasku lub sody i rozpocząć pranie. Jeśli jednokrotne czyszczenie nie przyniesie odpowiedniego efektu, można je powtórzyć, nawet kilkakrotnie.

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top