Jak odkamienić pralkę?

Jak odkamieniać pralkę

Jak odkamieniać pralkę

Odkamienianie pralki jest konieczną czynnością jeśli zależy nam na tym, by długo nam służyła i działała w pełni sprawnie. Kamień osadza się na metalowych częściach pralki wtedy, gdy woda jest twarda, więc praktycznie w każdym przypadku, dlatego lepiej działać profilaktycznie nawet gdy wydaje się, że pralka działa zupełnie dobrze zamiast czekać na pojawienie się pierwszych objawów obecności kamienia. Najlepiej jest robić to co 3 miesiące.

Do odkamieniania pralki można zastosować gotowe środki dostępne w sklepach lub pokusić się o zrobienie tego domowym sposobem.

Gotowe preparaty

Odkamieniacze do pralki kupuje się w sklepach chemicznych lub z artykułami gospodarstwa domowego. Na opakowaniu każdego z nich podana jest dokładna instrukcja stosowania oraz zaznaczone jest, z jaką częstotliwością należy używać preparatu, by uzyskać optymalne rezultaty. Należy pamiętać, by dokładnie stosować się do podanej instrukcji, zwłaszcza jeśli chodzi o cykl prania, jaki jest zawarty w podanych wskazówkach, gdyż inaczej produkt może nie zadziałać tak, jak powinien.

Metody domowe

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy stosować gotowego preparatu i wolimy skorzystać z metod domowych, mamy do wyboru środki takie jak ocet, kwasek cytrynowy i soda oczyszczona. Ta ostatnia przy okazji neutralizuje nieprzyjemne zapachy, co może okazać się ważne w przypadku niektórych urządzeń, w których istnieje ten właśnie problem.
Z preparatów tych należy korzystać, ustawiając najdłuższy program bez prania wstępnego i wysoką temperaturę, najlepiej 90 st. Celsjusza. Do pustego bębna pralki należy wlać litr octu, wsypać 100 g kwasku lub sody i rozpocząć pranie. Jeśli jednokrotne czyszczenie nie przyniesie odpowiedniego efektu, można je powtórzyć, nawet kilkakrotnie.

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top