Jak nosić arafatkę?

Jak nosić arafatkę

Jak nosić arafatkę

Arafatkę, inaczej mówiąc również kefiję nazywamy tradycyjne arabskie nakrycie głowy, które w latach 30-tych było symbolem palestyńskiego ruchu narodowego.

Obecnie straciła na swoim znaczeniu, ponieważ zyskała ogólnoświatową popularność w świecie mody. I teraz arafatka nie znajduje się wyłącznie w szafach ludzi arabskiego pochodzenia, ale również innych ludzi.

Do czego nosić arafatkę?

Arafatka dobrze komponuje się z wieloma rzeczami. Najczęściej ubiera się ją do militarnych kurtek, wtedy nabiera punkowego charakteru. Zawiązana na głowie i noszona do hipisowskiej sukienki tworzy całkowicie przewrotną mieszankę. Ale dobrze pasuje również do eleganckiej białej bluzki.

Wiązanie arafatki

Istnieje wiele różnych sposobów wiązania arafatki. Można ją złożyć w połowie i otrzymując w ten sposób trójkąt nakładamy ją na szyję w taki sposób, aby trójkąt był z przodu, a końce z tyłu, które krzyżujemy, wiążemy z przodu i chowamy pod arafatką.

Równie dobrze można złożyć ją na pół, czubek powstałego trójkąta włożyć do środka, pozostałe części również, dzięki czemu otrzymujemy długi pasek, który owijamy wokół szyi i wiążemy.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top