Jak naturalnie obniżyć poziom cukru?

Masz podwyższony poziom cukru? Chcesz, aby wrócił do normy? W takim razie znalazłeś się w dobrym miejscu i o dobrym czasie. W poniższym artykule przedstawię kilka skutecznych sposobów na obniżenie poziomu glukozy, i to w sposób całkowicie naturalny.

Ryzyko zachorowania na cukrzycę wzrasta wraz z wiekiem. Najczęściej dochodzi do pojawienia się pierwszych objawów chorobowych, gdy mamy do niej predyspozycje uwarunkowane genetycznie albo prowadzimy niezdrowy styl życia. Prawidłowy poziom cukru nie powinien przekraczać 100 mg/dl. W sytuacji, gdy jest większy, trzeba go jak najszybciej obniżyć. A są na to sprawdzone sposoby bez konieczności zażywania leków, które jak wiadomo na jedno pomogą, a na drugie zaszkodzą.

Zdrowa dieta

Przede wszystkim wyklucz ze swojej diety tłuste mięsa oraz wędliny. W to miejsce wprowadź większe ilości ryb oraz mięsa drobiowego, ale bez skóry, a także niewielkie ilości chudego, czerwonego mięsa.

Smażenie mięsa zastąp jego pieczeniem albo gotowaniem. Optymalnie byłoby gdyby wszystkie posiłki były przyrządzane na parze. Jeśli już musisz coś usmażyć, wybieraj zawsze oleje rzepakowe. Pamiętaj, że tłuszcz to nie tylko mięso czy wędliny. To także żółte i pleśniowe sery, sosy czy produkty mleczne.

Aktywność fizyczna

Powodem do rozpoczęcia regularnej aktywności fizycznej nie musi być tylko i wyłącznie nadwaga czy otyłość. Więcej sportu powinny uprawiać również osoby, które pragną w sposób całkowicie naturalny obniżyć poziom cukru we krwi. Ruszając się zwiększamy wrażliwość tkanek na insulinę, a mięśnie, które pracują muszą efektywniej spalać glukozę. W efekcie jej poziom znacznie się obniża.

W sytuacji, gdy dotąd prowadziłeś siedzący tryb życia, na początek wprowadź sobie 15 – minutowy trening rozgrzewający i stopniowo jego czas wydłużaj o kolejne 5 minut. Gdy poczujesz się lepiej, poprawi się Twoja kondycja fizyczna, udaj się na siłownię, co najmniej trzy razy w tygodniu.

Tego rodzaju aktywność pobudzi do pracy wszystkie mięśnie, dlatego o wiele szybciej spalimy glukozę. Oprócz siłowni zaplanuj czas na jazdę na rowerze, bieganie czy też pływanie. Jednak zanim rozpoczniesz jakiekolwiek bardziej forsujące ćwiczenia, poproś trenera o wskazówki, w jaki sposób masz prawidłowo wykonywać ćwiczenia, jak długie mają to być serie oraz z ilu powtórzeń mają się składać. Efekty przyjdą wtedy, gdy będziesz aktywny fizycznie codziennie, a nie tylko od święta.

Waga a cukrzyca

Osoby, które cierpią na podwyższony poziom cukru zazwyczaj mają również problemy ze swoją wagą. Zmniejszając wagę przynajmniej o 10 procent, tym samym obniżysz o tyle samo poziom cukru. Pamiętaj, że zarówno nadwaga, jak i otyłość sprzyja rozwojowi cukrzycy, a im większa jest Twoja tkanka tłuszczowa, tym więcej pracy ma Twoja trzustka, ponieważ jest to dużym obciążeniem dla produkowania insuliny.

Zmierz obwód w talii. Ten wymiar także ma kluczowe znaczenie, co do Twojego stanu zdrowia. Zmniejszając ryzyko choroby u kobiet nie powinien przekraczać 80 cm. W sytuacji, gdy obwód przekracza podaną wartość, to znak, że jak najszybciej trzeba podjąć stosowne kroki do jego obniżenia. Otyłość brzuszna jest poważnym i bardzo częstym zjawiskiem w dzisiejszych czasach.

Co z tymi słodyczami?

Wcale nie potrzeba rezygnować ze wszystkiego, co jest słodkie. Przede wszystkim zamiast cukru należy stosować listki Stevii. Gdy jesteś miłośnikiem ciasteczek zbożowych, zanim jakiekolwiek skonsumujesz, sprawdź ile mają tłuszczu. Wielokrotnie zdarza się, że są one bardziej kaloryczne niż te z dodatkiem cukru.

Zadbaj o to, aby Twoja codzienna dieta opierała się na indeksie glikemicznym.

Indeks w konkretnych wartościach przedstawia, w jaki sposób dane produkty węglowodanowe zmieniają się w glukozę. Najlepsze są te, które mają powolne działanie – wtedy nie dochodzi do zjawiska gwałtownego wzrostu cukru, dlatego wybierajmy produkty o IG niższym niż 55. Są to zielone warzywa, niektóre owoce, produkty pełnoziarniste, gruboziarniste kasze, produkty mleczne bez cukru.

Zioła

Wykorzystaj zbawienną moc ziół, a przede wszystkim białą morwę, której napar posiada właściwości obniżające poziom cukru we krwi. Dwie łyżeczki ziół zalej szklanką wrzątku i zaparzaj pod przykryciem 10 minut. Na rynku są także dostępne herbatki z morwy.

Tags:

About the Author

1 komentarz

Trackback  •  Comments RSS

 1. Dominika CABAJ, Wrocław pisze:

  PRZY CUKRZYCY WAŻNYM JEST, ABY DOSTOSOWAĆ ODŻYWIANIE DO TABEL Z TZW. NISKIMI WĘGLOWODANAMI:
  Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają trzustki. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych toksyn, energetyczne węglowodany wyłącznie nie przekraczające po spożyciu dozwolonej granicy; czyli 26% wzrostu. Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

  CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
  Wg tzw. NISKICH WĘGLOWODANÓW TJ. DO 26% WZROSTU, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki powodują we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki ww węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają jakości.

  TABELE; DOZWOLONE ORAZ ZAKAZANE DOPEŁNIAJĄ WŁAŚCIWEJ IDENTYFIKACJI PRAWD PRZYRODNICZYCH:
  Dostosowanie się do tabel zalecane i dozwolone pozwala w 2-3 dni ustabilizować poziom cukru we krwi i nie jest to trudne. (Max. 30 dni).

  PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
  Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

  WAŻNE.
  GLUKOZA NATURALNA; TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA:
  Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. *****

  GLUKOZA NIENATURALNA; TO MĄKA I CUKIER:
  Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą. Jako tzw. WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU, wykluczamy ponieważ od zawsze były niezdrowe dla człowieka.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top