Jak naładować baterię bez ładowarki?

Jak naładować baterię bez ładowarki?

Jak naładować baterię bez ładowarki?

Pewnie i Tobie nie raz się zdarzyło, że w chwili, kiedy musisz wykonać ważny telefon albo jesteś w trakcie przeprowadzania rozmowy rozładuje Ci się bateria. Niestety, to się nazywa złośliwość rzeczy martwych. Czy można jakoś temu zaradzić? Wiadomo, naładować telefon. Ale, jak to zrobić, kiedy nie mamy przy sobie ładowarki albo dostępu do energii elektrycznej?

Wcale nie jesteśmy bez wyjścia. Są skuteczne sposoby na przywrócenie sprawności naszej baterii. Co prawda na krótko, ale wystarczająco, aby móc wezwać pomoc lub poinformować kogoś, gdzie się znajdujemy.

Jak poradzić sobie z rozładowaną baterią?

Jeśli przebywamy w budynku, wówczas spróbujmy podgrzać naszą baterię umieszczając ją na grzejniku albo w innym ciepłym miejscu. Nie można jednak przesadzić z jej nagrzaniem, dlatego układanie jej na płycie kuchenki czy w piekarniku nie jest najlepszym pomysłem. Nagrzanie baterii pozwoli nam na kilkanaście sekund ponownie skorzystać z telefonu.

Jeśli jednak przebywamy na otwartej przestrzeni i nie mamy dostępu do kaloryfera, możemy baterię potrzeć o spodnie albo o inny materiał. Wtedy także bateria delikatnie nagrzeje się, co w rezultacie sprawi jej „doładowanie”. Gdy zgubimy się na górskim szlaku albo mając wypadek pozwoli to nam na wykonanie telefonu wzywającego pomoc.

Są także sytuacje, kiedy jesteśmy w domu, a ładowarka popsuła się nam albo nie mamy jej przy sobie. Wtedy  przy odrobinie elektronicznej wiedzy z powodzeniem sobie poradzimy. Wtedy baterię możemy podładować używając innego źródła zasilania niż fabryczna ładowarka, np. zasilacz od dowolnego urządzenia o podobnym napięciu zasilania, kabel USB od komputera itp.

Przewody od zasilacza w takiej sytuacji trzeba podłączyć na krótko i tylko przez chwilę ładować. Wtedy z pewnością bateria w wystarczającym stopniu nam się naładuje, co pozwoli nam na skorzystanie z telefonu.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top