Jak mrozić pieczarki?

Jak mrozić pieczarki

Jak mrozić pieczarki

Mrożenie jest najlepszym ze sposobów utrwalania żywności, także grzybów. Akurat grzyby, w tym pieczarki, nie posiadają zbyt wielu wartości odżywczych, które moglibyśmy w nich zatrzymać dzięki zamrożeniu, niemniej warto je poddać temu procesowi, gdyż jest to po prostu wygodne. W ten sposób będziemy je mieć zawsze pod ręką gdy najdzie nas ochota na sos grzybowy czy zupę pieczarkową, trzeba bowiem pamiętać, że rozmrożone pieczarki nadają się tylko do dań przygotowywanych w wysokiej temperaturze, np. do sałatki będziemy musieli użyć świeżych grzybów.

Mrożenie pieczarek krok po kroku

1. Oczyszczanie

Najpierw pieczarki należy dokładnie umyć w bieżącej wodzie, a potem obrać i osuszyć.

2. Krojenie

Oczyszczone pieczarki należy pokroić tak, jak chcemy, czyli w plasterki, w mniejszą czy większą kostkę, w zależności od tego, do czego mają być wykorzystane po rozmrożeniu i od naszych preferencji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zamrozić pieczarki w całości.

3. Pakowanie

Najlepiej jest zapakować pieczarki do foliowych woreczków albo plastikowych pojemników. Najwygodniej będzie podzielić je od razu na niewielkie porcje, gdyż trudno będzie nam po zamrożeniu oddzielić niewielką ilość pieczarek od zmrożonej bryły, zaś gdy już je rozmrozimy, będziemy musieli wszystkie wykorzystać, gdyż nie można ich ponownie zamrozić.

Tak przygotowane pieczarki można przechowywać w lodówce przez wiele miesięcy.

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top