Jak ładnie pomalować paznokcie?

Aby manicure dobrze się prezentował i był trwały, przed pomalowaniem paznokci należy je odpowiednio przygotować. Jest to konieczne, gdyż jeśli płytka nie zostanie odpowiednio przygotowana, lakier nie będzie na niej prezentował się estetycznie, a poza tym szybko zacznie odpryskiwać. Również za malowanie należy zabrać się umiejętnie, gdyż jeśli zrobimy coś źle, efekt na pewno nie będzie taki, o jaki nam chodziło.

Malowanie paznokci krok po kroku

1. Zmywanie starego lakieru – najlepiej jest użyć zmywacza bez acetonu, za to z dodatkiem witamin, np. Ai E czy rumianku. Taki zmywacz nie tylko nie posiada tak nieprzyjemnego zapachu jak zwyczajny, ale przede wszystkim nie wysusza tak paznokci. Po tym zabiegu należy koniecznie umyć ręce, gdyż lakier nałożony od razu na zmywacz szybko zacznie odpryskiwać. Poza tym mycie zmiękczy skórki wokół paznokci, dzięki czemu łatwiej je będzie można usunąć. Warto także wyszorować paznokcie miękką szczoteczką, co poprawi ich ukrwienie i nada płytkom ładny, różowy kolor.

2. Zmiękczanie skórek – można to zrobić na kilka sposobów – wymoczyć dłonie w wodzie z mydłem (czasem wystarczy samo mycie), przetrzeć skórki sokiem z cytryny (przy okazji zabieg ten wybiela paznokcie) lub nałożyć na skórki specjalny preparat. Zwykle działa on w kilka minut.

3. Usuwanie skórek – skórki znad paznokci należy odsunąć drewnianym patyczkiem, uważając, by się nie skaleczyć i nie poszarpać skórek, gdyż będą się zadzierać. Skórki po bokach paznokci należy ostrożnie wyciąć za pomocą cążek.

4. Piłowanie paznokci – należy nadać płytkom odpowiedni kształt, piłując zawsze w jedną stronę, co zapobiegnie zadzieraniu się i rozdwajaniu paznokci. Najlepiej jest użyć pilniczka szklanego lub mineralnego, ewentualnie papierowego – metalowe niszczą paznokcie.

5. Polerowanie płytki – na wygładzonej płytce lakier nie tylko dłużej się trzyma, ale przede wszystkim lepiej wygląda, gdyż żłobienia i nierówności na paznokciach wyglądają bardzo nieestetycznie, zwłaszcza, gdy są podkreślone emalią.

6. Nałożenie podkładu – by uniknąć zażółcenia płytki, warto nałożyć bazę pod lakier lub choćby pomalować paznokcie bezbarwnym lakierem lub odżywką. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy chcemy pomalować paznokcie na ciemny kolor, gdyż takie emalie najczęściej powodują żółknięcie płytki.

7.  Malowanie – gdy podkład dokładnie wyschnie, należy nałożyć lakier. Należy robić to trzema pociągnięciami pędzla, zaczynając od środka płytki i wypełniając boki. Drugą warstwę można nałożyć dopiero wtedy, gdy pierwsza będzie idealnie sucha. Ważne: nie powinno się suszyć paznokci, dmuchając na nie, gdyż zawarta w naszym oddechu para wodna może przyspieszyć odpryskiwanie lakieru. Dobrym pomysłem jest za to zanurzenie paznokci w miseczce z bardzo zimną wodą – przyspiesza to twardnienie lakieru.

8. Krem – gdy paznokcie wyschną i lakier stwardnieje, należy wetrzeć w nie krem nawilżający. Dodatkowo skórki można posmarować olejkiem nawilżającym.

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top