Jak hodować pomidory?

Jak hodować pomidory?

Jak hodować pomidory?

Uprawa pomidorów nie jest zajęciem skomplikowanym i jeśli zna się podstawowe informacje na ten temat, można łatwo wyhodować sobie dorodne owoce.

W zależności od warunków, jakimi się dysponuje, można je uprawiać albo w gruncie, albo też w szklarni czy tunelu foliowym.

 

Hodowla pomidorów – wskazówki

Oczywiście na najwięcej utrudnień należy przygotować się w przypadku uprawy w gruncie, przede wszystkim dlatego, że pomidory nie lubią nadmiaru deszczu i mogą pod jego wpływem ciemnieć. Poza tym trzeba dobrze wybrać stanowisko – musi być ono dobrze nasłonecznione, ale też osłonięte przed wiatrem. Gleba powinna być przepuszczalna, bogata w próchnicę oraz ciepła.

Uprawę pomidorów należy rozpocząć od przekopania ziemi. Powinno się to robić dość głęboko, a także zasilić ją obornikiem, który należy równomiernie rozłożyć, lub kompostem. Do tak przygotowanej gleby należy sadzić rozsadę, której produkcja powinna zacząć się w lutym, a po 4 tygodniach rośliny należy przesadzić do doniczek. Sadzić można dopiero po ostatnich przymrozkach, czyli co najmniej po 15 maja.

Po posadzeniu pomidory należy systematycznie podlewać odpowiednią ilością wody, a w okresie owocowania także regularnie nawozić.

W okresie tym powinno się zmniejszyć ilość wody używanej do podlewania, gdyż jej nadmiar może niekorzystnie wpłynąć na smak zbieranych pomidorów. Zbiory trwają przeciętnie od lipca/sierpnia do późnej jesieni, do momentu, gdy rośliny zostaną zmrożone przez pierwsze przymrozki.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top