Jak gęsto siać trawę?

Jak gęsto siać trawę

Jak gęsto siać trawę

Zadbany, idealnie wyglądający trawnik to ozdoba każdej posesji, dlatego warto zadbać, by tak wyglądał. Jeśli trawa na naszym podwórku nie prezentuje się najlepiej, nie ma lepszego wyjścia, jak tylko wysianie trawy. Jednak nie jest to wcale taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać, bo poza tym, że podłoże pod siew nasion musi być odpowiednio przygotowane, to jeszcze trzeba wiedzieć, jak gęsto siać trawę, by trawnik nie miał nieestetycznych ubytków, ale by nie była też posiana zbyt gęsto, gdyż wtedy pojedyncze roślinki nie będą się dobrze rozwijać.

Cenne wskazówki

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że należy wysiewać tylko jeden rodzaj mieszanki traw i jeśli pojawi się taka potrzeba, dosiewać też tylko tę mieszankę, gdyż niedobrym wyjściem jest sianie równocześnie kilku gatunków.

Aby uzyskać odpowiednio gęsty trawnik, należy wysiać 1 kg nasion na 30-40 m kwadratowych powierzchni. Lepiej trzymać się tej bezpiecznej, optymalnej ilości, gdyż zarówno zbyt rzadki, jak i zbyt gęsty trawnik nie będzie dobrze wyglądał i będzie się szybko niszczył.

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top