Jak dobrać okulary?

Wybór okularów z całą pewnością nie należy do zadań najłatwiejszych, jednak nie warto robić tego w pośpiechu, ale poświęcić temu więcej uwagi, ponieważ jest to stały element naszego codziennego wyglądu i rodzaj niezbędnika, z jakim nie rozstajemy się często nawet na chwilę.

Podczas doboru okularów warto mieć na uwadze kilka zasad, które przedstawię poniżej. Serdecznie zapraszam do lektury!

Wskazówki, jak dobrać okulary

  • „Okulary powinny podkreślać Twój najlepszy atrybut urody”

Dla przykładu – zielona oprawka podkreśli zielone oczy. Równie dobrze można zastosować zasadę kontrastu, a więc blondynce zaproponować ramki w ciemnym kolorze.

  •  „Kształt okularów zwykle powinien kontrastować z kształtem Twojej twarzy”

Co oznacza to w praktyce? Mianowicie to, że okrągłych okularów nie można dopasowywać do okrągłej twarzy, ponieważ przez ten zabieg nasza twarz jeszcze bardziej zyska na okrągłości. Podobnie jest w przypadku, gdy zdecydujemy się na okulary o kształcie prostokątnym, jeśli mamy twarz podłużną. W tym przypadku całość również nie będzie wyglądać zbyt korzystnie.

  • „Rozmiar okularów powinien być raczej proporcjonalny do rozmiaru twarzy”

A zatem stosujemy zasadę proporcjonalności – małe okulary do małej twarzy, a duże do większej twarzy.  Tylko wtedy efekt końcowy będzie satysfakcjonujący.

Twarz kwadratowa

  • Do takiej twarzy najlepiej dobrać okulary lekko zaokrąglone.

Twarz podłużna

  • Dla tego rodzaju twarzy odpowiednie są okulary lekko zaokrąglone. Linia okularów powinna wypadać w połowie wysokości twarzy, tylko wtedy całość optycznie sprawi, że zmniejszone zostanie wrażenie wydłużenia twarzy.

Twarz okrągła

  • Aby zmniejszyć okrągłości wybierz okulary o kanciastych, prostych kształtach. A dodatkowo zdecydowanie się na wyraziste ciemne kolory widocznie zmniejszą wrażenie pulchności twarzy.

Twarz trójkątna

  • W tym wypadku najlepszym rodzajem oprawek będą te z delikatna obwódką. Powinny być noszone niezbyt wysoko. Należy unikać dużych oprawek z szerokim mostkiem i wyrazistych kolorach.

Twarz owalna

  •  Przyjmuje się, że w tym przypadku najlepsze będą ramki, które wydłużą twarz, będą wąskie w poziomie i wydłużone w pionie, z delikatnymi zausznikami, które nie poszerzą nadmiernie kształtu twarzy.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top