Jak dążyć do celu?

Jak dążyć do celu

Jak dążyć do celu

Postawiłaś sobie postanowienie, ale nie wiesz jak masz dojść do wymarzonego celu?

Przed Tobą 10 dobrych radktóre doprowadzą Cię do celu. 

1. Jeżeli nie wypróbowałaś jeszcze siły swojej woli, nie zabieraj się do czegoś, co ma dla ciebie duże znaczenie. Najpierw wyćwicz swoją wolę tak jak mięśnie. Spróbuj jeden ranek w tygodniu zacząć od gimnastyki albo dwa wieczory z siedmiu spędzić na spacerze zamiast jeść kolację. Ot tak, dla treningu. 

2. Koncentruj się na tym, co zyskujesz, a nie na tym, z czego musisz zrezygnować. Przepowiadaj sobie afirmacje: „Uda mi się … „,zamiast się męczyć.

 3. Dziel duże przedsięwzięcia na mniejsze. Wielkie i trudne zadanie przeraża nas wiele bardziej niż skoncentrowanie się na jego niewielkim fragmencie. Bez względu na to, jak odległy wyznaczyłaś sobie cel, osiągniesz go, robiąc najpierw jedną rzecz, potem kolejną i następną.

4. Ciesz się z każdego kroku. Dzięki każdemu małemu zwycięstwu łatwiej podjąć kolejny wysiłek, gdyż rośnie wiara w siebie. Zamiast skupiać się na tym, ile jeszcze zostało do zrobienia, doceniaj nawet drobne osiągnięcia .

5. Utwierdzaj się w tym, że naprawdę chcesz osiągnąć swój cel. Kiedy jesteś przekonana i często sobie powtarzasz, że zależy ci na szacunku do samej siebie, zdrowiu i awansie. 

6. Sprawdź, czy nie ustawiasz poprzeczki zbyt wysoko. Ustawianie za nisko też nie ma sensu – musisz znaleźć optymalny poziom. Jeżeli chcesz wyglądać jak Kate Moss, a masz zupełnie inny typ budowy, porywasz się na nieosiągalne. 

7. Zrób plan, w którym uwzględnisz różne pokusy. Twój plan nie może być sztywny, ale nie może też być zbyt elastyczny. Lepiej mieć dwa warianty niż jeden, albo trzy niż dwa. Jednak już cztery mogą okazać się demobilizujące. 

8. Zwalczaj swój opór. Większość z nas nie lubi, gdy ktoś nam mówi, co mamy robić, nawet jeśli tym kimś jesteśmy my same. Jeśli więc masz dość – daj sobie trochę luzu. Zamiast wydawać kolejne komendy, powiedz sobie, że nic nie musisz. 

9. Nie ukrywaj swojego postanowienia przed znajomymi.Jeśli należysz do osób, które – w obawie przed niepowodzeniem – zwykle trzymają swoje plany w tajemnicy, tym razem powiedz o nich przyjaciołom. 

1O. Bądź sobie przyjacielem, nie sędzią, Jeżeli w jakimś momencie poddałaś się, nie znaczy to, że jesteś słaba, leniwa i brakuje ci samodyscypliny. Nie zajmuj się ocenianiem siebie, lecz zastanów, dlaczego ci nie wyszło.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top