Jak chwilowo zmienić IP?

IP to indywidualny numer komputera, po którym można namierzyć i zlokalizować użytkownika Internetu. Czasem IP jest stałe, a czasem zmienne – zależy to do dostawcy Internetu. Jednak nawet jeśli mamy stałe IP, a zależy nam z jakiegoś powodu, by zrobić coś w Internecie z innym IP, jesteśmy w stanie je zmienić, ale tylko na krótki czas.

Jak zmienić IP w poszczególnych przypadkach?

Neostrada

U tego dostawcy IP samo ulega zmianie co jakiś czas lub za każdym razem, gdy rozłączamy Liveboksa. Jeśli więc chcemy mieć IP inne niż ostatnim razem, wystarczy, że zresetujemy router.

Proxy
Jeśli korzystamy z tego serwera pośredniczącego w przekazywaniu danych między serwerem docelowym a komputerem użytkownika, mamy do czynienia z nieco innym przypadkiem, gdyż nasz indywidualny numer IP jest chroniony, a dalej przekazywany jest adres serwera. Jednak jeśli chcemy to wykorzystać do jakichś złych celów, możemy liczyć się z tym, iż konsekwencją tego będzie ujawnienie naszego adresu IP np. policji.

Telefon komórkowy
Wystarczy, że będziemy korzystać z Internetu poprzez telefon z niezarejestrowaną kartą sim. Oczywiście ten sposób nie chroni nas całkowicie, ale w mało ważnych przypadkach z powodzeniem zda egzamin.

Bramki Proxy
Możemy z nich skorzystać za każdym razem za darmo zawsze wtedy, gdy chcemy zrobić coś w Internecie nie pozostawiając swego IP

WiFi
Aby zmienić IP, musimy znaleźć się w zasięgu niezabezpieczonego routera WiFi, np. sąsiada.

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top