Jak cekolować (wyrównywać) ściany?

Jak wyrównywać ściany

Jak wyrównywać ściany

Dla jednych remont to prosta sprawa, zaś dla drugich szereg skomplikowanych czynności i podejmowania zawiłych decyzji. Nie każdy z nas jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z odświeżeniem mieszkania, dlatego wiele prac należy powierzyć specjalistom w tej dziedzinie, dla których tego rodzaju zadania to bułka z masłem.

Jeżeli chcesz wyremontować mieszkanie, a nie wiesz od czego zacząć – przeczytaj poniższe wskazówki, w których napiszę Ci jak zrobić to krok po kroku.

Wskazówki, jak cekolować

  1. Przede wszystkim przygotuj podłoże, a więc usuń ze ścian i sufitów farby, tapety czy inne luźnie przylegające do powierzchni powłoki.
  2. Całość pomaluj środkiem gruntującym, np. CEKOL DL-80 Należy pamiętać, aby zabezpieczyć stalowe elementy antykorozyjnym preparatem.
  3. Dopiero na tak przygotowanej ścianie można nakładać gładź. Wewnątrz pomieszczeń warto zastosować masę szpachlową CEKOL C-45 lub gładź gipsową CEKOL GS-200. Jeśli są to pomieszczenia o wysokiej wilgotności, np. łazienki, warto użyć gładkiego tynku elewacyjnego CEKOL C-35. Produkt bazuje na białym cemencie, a więc nadaje się zarówno do pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku jak i na zewnątrz budynku. Jego zadaniem jest wyrównanie oraz wygładzenie powierzchni.
  4. Ściany wykonane z płyt kartonowo-gipsowych nie muszą być w całości cekolowane. Wystarczy to umiejętnie zrobić na łączeniach. Mimo to, wszystko musimy pokryć preparatem gruntującym.

Jak cekolować? – porady video

Poniżej film, z którego dowiesz się, jak wyrównywać ściany.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5MdlcZIQZSE

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top