Jak być hipisem?

Jak być hipisem?

Jak być hipisem?

Hipisi to znana subkultura, która swe początki datuje na lata 60. i 10. XX wieku. Jej narodziny były związane z buntem młodych osób przeciw dorosłym, a także instytucjom, takim jak rodzina, Kościół czy szkoła.

Cechą charakterystyczną hipisów były nie tylko głoszone przez nich poglądy, ale również specyficzny ubiór. Dlatego w poniższym artykule przedstawię wszystkim zainteresowanym kilka wskazówek, jak zostać hipisem, w szczególności pod kątem wizualnym.

Co zrobić, żeby wyglądać jak hipis?

Zewnętrzna oznakę przynależności do ruchu hipisów stanowiły: długie włosy, bose stopy i swoisty ubiór.

Długie włosy były noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, które swobodnie opadały na plecy. Bardzo Mężczyźni dodatkowo zapuszczali brody. Generalna zasada ubioru hipisów była taka, aby wyrażała ich powiązanie z naturą oraz była funkcjonalna.

Hipisowskie stroje były kolorowe, dominowały kwieciste wzory. Bluzki miały szerokie rękawy oraz były luźne. Ubierali dodatkowo indiańskie poncza, wytarte jeansy z szerokimi nogawkami tzw. dzwony, barwne cygańskie spódnice, do tego różne, niezbyt drogie ozdoby. Na dłoniach hipisów często można było zauważyć kolorowe koraliki, paciorki na szyi i przegubach dłoni, dzwonki, pacyfki, apaszki na włosach.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top