Jak być bardziej kobiecą?

Jak być bardziej kobioecą

Jak być bardziej kobioecą

W dzisiejszych czasach mało jest prawdziwie kobiecych kobiet. Jest to skutek równouprawnienia, ale też zmieniających się obyczajów. Na co dzień kobiety są zabiegane i nie mają czasu np. dbać o długie włosy, które są nieodłącznym atrybutem kobiecości, czy też chodzić w szpilkach i sukienkach kiedy zaraz po pracy biegną na zakupy. Jednak warto postarać się być bardziej kobiecą, jeśli nie dla samej siebie, to dla płci przeciwnej. Mężczyźni od dawna już narzekają, że kobiety nie tylko coraz częściej zachowują się jak mężczyźni – są samowystarczalne, stanowcze, nieraz nawet niestety wulgarne, ale też tak wyglądają – noszą krótko ścięte włosy, w szafie nie mają ani jednej sukienki i nie podkreślają swoich atrybutów. Tak nie powinno być, gdyż po to są różnice między płciami, by się nimi cieszyć i je podkreślać. Jeśli jednak jakaś pani na tyle wyszła już z roli delikatnej kobietki i zapomniała, co się kojarzy z kobiecością, czy też – wychowana w dzisiejszych brutalnych czasach – nie zetknęła się z tym w ogóle, ma jeszcze szansę to zmienić. Jak?

Co kojarzy się z kobiecością?

Długie włosy

Dodają uroku każdej kobiecie i jeśli nawet którejś wydaje się, że tak nie jest, to oznacza to tylko tyle, że ma źle dobraną fryzurę. Oczywiście krótkie fryzurki też są bardzo ładne, twarzowe i mogą być nawet sexy, jednak prawdziwie kobiece są tylko dłuższe włosy, najlepiej romantycznie rozpuszczone. Uwaga: długie włosy są ładne tylko wtedy, gdy są zadbane! Spalone rozjaśniaczem pasma do pasa na pewno nie dodadzą nikomu uroku, więc jeśli włosy są w zdecydowanie złym stanie, lepiej je ściąć i zacząć o nie dbać, zapuszczając w miarę tego, jak dochodzą do siebie.

Sukienki i spódnice

Nogi wcale nie muszą być idealne, by można je było pokazywać, a chyba każdy mężczyzna, bez względu na wiek, zgodzi się, że kobieta powinna choć od czasu do czasu nosić takie typowo kobiece ubrania. Niestety obecnie kobiety nie lubią ich, ponieważ w spodniach jest im wygodniej. Jest to jednak w znacznej mierze przyzwyczajenie i łatwo można je zmienić, zaopatrując się w kilka spódnic i sukienek i nosząc je, aż stanie się to oczywiste. Każda kobieta, bez względu na figurę, może dobrać idealny dla siebie fason, który nie tylko podkreśli jej atuty, ale także ukryje mankamenty figury, a jeśli doda do tego buty na obcasie, na pewno, idąc ulicą, będzie ściągać męskie spojrzenia.

Szpilki

Lekarze alarmują, że nie są zdrowe, jednak nie muszą to być od razu niebotyczne obcasy, zwłaszcza, jeśli mają to być buty noszone na co dzień. Jednak każda kobieta powinna mieć przynajmniej jedne szpilki w swojej szafie, a przede wszystkim – umieć się w nich poruszać z gracją, co mogą zagwarantować tylko ćwiczenia w praktyce. Dzięki takim butom można nie tylko wyglądać, ale przede wszystkim czuć się szalenie kobieco, zaś mężczyźni je uwielbiają. Poza tym szpilki wspaniale wydłużają nogi, odejmują optycznie parę kilogramów, wysmuklając sylwetkę, a także wymuszają chodzenie z gracją, gdyż trzeba kołysać biodrami.

Makijaż

Tu wskazany jest umiar, gdyż z makijażem łatwo można przesadzić. By wyglądać kobieco i delikatnie, należy malować się delikatnie. Można np. pomalować usta jasnoróżowym błyszczykiem, dodać policzkom trochę koloru i wydłużyć tuszem rzęsy, gdyż dzięki temu spojrzenie będzie romantyczne i bardziej zalotne.

Zadbane paznokcie

Krótkie, obgryzione paznokcie są niechlubną domeną mężczyzn, im jednak jeszcze można je wybaczyć, zaś u kobiet trudno o gorszą wizytówkę. Niezbyt dobrym wyjściem są także długie, sztuczne pazury, gdyż wyglądają tandetnie i na pewno nie kojarzą się z delikatnością. Najlepiej jest zadbać o paznokcie, by miały ładny kształt, nie były obgryzione czy zbyt długie. Takie płytki najlepiej jest pomalować neutralnym kolorem, by nadać im połysk. Warto też zadbać o skórę dłoni, by nie była spierzchnięta czy sucha, lecz gładka i aksamitna. Takie dłonie są wspaniałą wizytówką każdej kobiety.

Kulturalne zachowanie

Odpada głośne zachowanie w publicznych miejscach, przeklinanie, czy – zgrozo – zachowanie takie jak plucie na ulicy, bekanie czy inne przejawy fatalnego wychowania.

Bycie damą

Pozwalanie, by mężczyzna otwierał drzwi, płacił w restauracji czy przysuwał krzesło, pozwala mu poczuć się jak rycerz swojej damy. W obecnych czasach niestety nie wszyscy mężczyźni tak się zachowują, ale takich lepiej od razu sobie darować.

Umiar w używkach

Kobieta z ćmiącym papierosem w ustach nie wygląda szczególnie delikatnie, a jeśli do tego upija się na imprezach, nikt nie traktuje jej poważnie, a już na pewno mężczyźni nie pomyślą o niej w kategoriach prawdziwej kobiety i damy.

Ograniczone równouprawnienie

Prawdziwa kobieta musi od czasu do czasu pozwolić, by mężczyzna się nią zaopiekował – naprawił cieknący kran, przyniósł ze sklepu ciężkie zakupy czy w inny sposób pomógł jej w sytuacji, kiedy absolutnie nie będzie mogła sobie poradzić bez niego. Mężczyźni boją się odważnych, przedsiębiorczych kobiet i często od nich stronią, zwłaszcza gdy okazuje się, ze kobieta ta jest bardziej „męska” od nich.

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top