Jak blokować reklamy?

Jak blokować reklamy

Jak blokować reklamy

Kogo z nas nie denerwują wyskakujące co chwilę na ekranie monitora reklamy internetowe? Nie tylko uprzykrzają nam czas, kiedy to szukamy magicznego krzyżyka do ich zamknięcia, ale również spowalniają wczytywanie stron internetowych, w szczególności te, które zostały napisane w technologii flash.

Na szczęście jest kilka sposobów blokowania reklam. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które w prosty i skuteczny sposób pozwolą zablokować reklamy w najpopularniejszych przeglądarkach, takich jak: Firefox, Google chrome, Opera i Internet Explorer.

Blokowanie reklam w Operze

Przeglądarka Opera posiada wbudowaną funkcję blokowania reklam. Przebywając na dowolnej stronie, na której chcesz zablokować reklamy, kliknij prawym przyciskiem myszy, gdzie tylko chcesz i wybierz opcję „zablokuj zawartość”. Wówczas wszystkie elementy, których nie można zablokować zostaną ukryte, a aktywne zostaną elementy dostępne do zablokowania.

Kliknij myszą na element, który chcesz zablokować i w prawym górnym rogu kliknij „Zastosuj”.

Blokowanie reklam w Firefox

Tak, jak Opera posiada wbudowaną funkcję blokowania reklam, tak niestety w Firefoxie tego nie ma. Mimo to nie znaczy, że jesteśmy skazani na reklamy. W prosty i skuteczny sposób możemy zainstalować dodatek, który zablokuje niechciane reklamy. W tym celu należy przejść na stronę „https://addons.mozilla.org”, odszukać dodatek „Adblock Plus” i go zainstalować na dysku komputera.

Gdy instalacja zakończy się pomyślnie, wówczas uruchamiamy po raz kolejny przeglądarkę. Po jej włączeniu wyświetli się strona z zestawem filtrów. W polu „wybierz z listy zestaw filtrów” należy wybrać „Wybierz inny zestaw”, następnie wybrać „BSI Lista Polska (polski)” i kliknąć „Subskrybuj zestaw”. Większość reklam jest już zablokowana, jeśli jednak jakaś reklama jest niezablokowana można zablokować ją ręcznie.

Aby zablokować ręcznie reklamę należy kliknąć na dany obrazek prawym przyciskiem myszy i kliknąć „Zablokuj obrazek”, jeśli jest to reklama flash po najechaniu na nią kursorem myszy pojawi się mały napis „zablokuj”, klikamy na niego i potem wybieramy „OK”.

Blokowanie reklam w Google Chrome

Google Chrome podobnie jak Firefox nie ma wbudowanej funkcji blokady reklam, ale istnieje do ściągnięcia dodatek Adblock Plus. W tym celu przejdź na stronę „https://chrome.google.com/extensions” i odszukaj rozszerzenie Adblock Plus i je zainstaluj. Kliknij na ikonę klucza (w prawym górnym rogu ekranu), wybierz „Narzędzia” i kliknij „Rozszerzenia”. Kliknij na „Opcje” dodatku Adblock Plus i zaznacz „PLgeneral (Polski) by Krzysztof Niecko”.

Blokowanie reklam w Internet Explorer

Blokowanie reklam w Internet Explorer nie jest w niczym bardziej skomplikowane, co w innych przeglądarkach. Jedyne, co trzeba zrobić, to przejść na stronę „http://simple-adblock.com/”, pobrać dodatek, zamknąć przeglądarkę i go zainstalować.

Po zakończeniu instalacji przeglądarka uruchomi się automatycznie, w polu „Country” należy wybrać „Poland (Polska)”, klikamy „Submit”.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top