Jak biegać szybciej?

Jak biegać szybciej?

Jak biegać szybciej?

To od zwiększenia prędkości na pozycji startowej zależy ostateczne tempo biegu. Dlatego, aby szybko biegać, należy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć w taki sposób, aby zwiększyć intensywność treningu.

Oczywiście istotnym elementem jest również prędkość. Dlatego każdy, kto chciałby szybko biegać, powinien dołożyć wszelkich starań, aby zwiększyć swoją wytrzymałość szybkościową, która jest czymś zupełnie innym niż dystans do pokonania. Wtedy uda nam się utrzymać wysokie tempo biegu na każdym z odcinku biegu.

Przede wszystkim – trening

Aby szybciej biegać, należy w czasie treningu postawić główny nacisk na szybsze bieganie. Pomocne okażą się plany treningowe przygotowane przez specjalistów w tej dziedzinie. Istotnym elementem jest, aby jak największą uwagę poświęcić poprawie szybkości, która powinna być zwiększona tuż przed zakończeniem biegu.

Dotyczy to zarówno profesjonalnych i czynnych biegaczy, jak również tych, którzy bieganie traktują jako rekreacyjną i zdrowotną rozrywkę. Dlatego będąc już niedaleko domu, zwiększmy swoją prędkość do maksimum. Wtedy nie tylko zwiększy się sprawność organizmu, ale również i jego wytrzymałość. Jest to pomocne w szczególności wtedy, gdy do pokonania mamy długie dystanse.

Zwiększając prędkość należy poprzez regularne, wzmacniające treningi. Dlatego chcąc biegać szybciej, należy duża uwagę poświęcić kwestii prawidłowo wykonywanego treningu, aby tętno zawsze pozostawało na wysokim poziomie.

Warto postępować zgodnie z następującymi wskazówkami:

  • 400 metrów normalnym tempem treningowym,
  • następnie marsz i podskoki, aby utrzymać tętno,
  • na koniec 400 metrów szybszym biegiem.

Warto trenować tak prze około 2-3 tygodni, po tym czasie stopniowo zwiększając szybkość. Gdy osiągnie się już planowane tempo, wtedy stopniowo można zwiększać dystans, aż do czasu, kiedy zdobędzie się satysfakcjonujący czas. Ale nie warto za bardzo się przemęczać. Intensywność treningu należy dopasować do własnych możliwości. W przeciwnym razie zniechęcimy się do dalszych ćwiczeń i wszystko pójdzie na marne. Warto pamiętać, aby biegi wspomagać ćwiczeniami, które wzmacniają mięśnie ud oraz łydek.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top