Jak aktywować kartę kodów jednorazowych?

Jak aktywować kartę kodów jednorazowych?

Jak aktywować kartę kodów jednorazowych?

Karta kodów jednorazowych to wygodny sposób na wykonywanie operacji bankowych, zwykle przez Internet, na przykład przelewów internetowych. Zapewniają bezpieczeństwo transakcji, zaś wykonanie bez nich operacji nie jest możliwe, gdyż by doszła ona do skutku, należy podać wymagany kod.

Kody te są ponumerowane i zabezpieczone specjalną warstwą, którą zdrapuje się, by wykorzystać dany kod. Oczywiście wszystkie kody są jednorazowe.

Aktywacja karty kodów jednorazowych

Aby zacząć korzystać z tego wygodnego systemu, należy pierwszą kartę kodów aktywować w oddziale banku, do którego trzeba się – rzecz jasna – udać osobiście. Potem kolejne karty aktywuje się samodzielnie, poprzez stronę internetową banku albo linię telefoniczną.

Aktywowanie karty należy zacząć od wpisania dowolnego kodu z dotychczas użytkowanej karty oraz pierwszego z nowej. Na stronie internetowej banku w menu należy odszukać opcję „dostęp”, przejść do zakładki „karty kodów”, tam znaleźć opcję „karty nieaktywne” i wybrać polecenie „aktywuj”.

Zaś jeśli chodzi o aktywację karty kodów przez telefon, należy skontaktować się z biurem obsługi banku, a następnie, po usłyszeniu komunikatu na temat menu głównego, wybrać cyfrę „6” na klawiaturze telefonu.

Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, by na każdej karcie znajdował się jeden kod nieodkryty.

Tags:

About the Author

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top